Pacientská setkávání
Důležitou činností nadačního fondu je pořádání pravidelných pacientských setkání v Protonovém centru v Praze. Na setkání je každý týden zván odborný personál, se kterým mají pacienti možnost prodiskutovat veškeré otázky, které je k danému tématu zajímají. Nedílnou součástí těchto setkání je vzájemné sdílení zkušeností mezi pacienty v různých stádiích léčby. Více si o pacientských setkáváních můžete přečíst zde.

Příběhy pacientů
V rámci popularizace protonové léčby natáčí nadační fond autentické příběhy s pacienty, kteří prošli protonovou léčbou a ve kterých budeme moci zhlédnout jejich pohled na celý proces. Příběhy bude možné v blízké době přehrát v sekci příběhy pacientů či na našich facebookových stránkách.

Právní pomoc
Na protonovou léčbu má ze zákona každý pacient nárok. Občas se pacienti mohou setkat s odporem zdravotních pojišťoven a v takových případech je nadační fond připraven pacientům poskytnout kontakt na právní pomoc s tím spojenou či za pacienty právní výlohy zcela uhradit.

Občerstvení
Ať už přijdete do protonového centra na konzultaci, vyšetření či samotné ozařování, určitě uvítáte možnost občerstvení v bufetu, který pro Vás nadační fond provozuje v 5. patře protonového centra. Můžete se zde osvěžit různými nápoji, včetně kávy, nebo si zde můžete zakoupit drobné občerstvení vybrané speciálně z potravin vhodných při léčbě onkologických onemocnění.

Knihovničky
Pokud se nacházíte v protonovém centru a chcete si zkrátit dobu čekání, můžete využít možnost zapůjčení knih v knihovničkách nacházejících se ve 2. a 5. patře protonového centra, které pro Vás nadační fond neustále aktualizuje. V brzké době se můžete také těšit na rozšíření knihovničky do oddělení nukleární medicíny.

Rituály pro děti
Každé dítě, které projde protonovou léčbou na závěr absolvuje závěrečný rituál, kterým oslaví konec léčby. Každé toto rituální setkání je jiné a připraveno na míru dítěti. Hudba, občerstvení a aktivity připravujeme podle toho co má každý rád. Důležitou součástí je zabubnování na velký buben, kterým dítě pro sebe stvrdí, že je léčba ukončena. Všichni pečující na závěr předají dítěti dárek za statečnost.

Dětské akce
Na rituály během léčby navazujeme pravidelnými setkáními. Každý začátek ročního období slavíme společně s dětmi a rodiči. Vítáme příchod jara, těšíme se na letní prázdniny, pak zase zpět do školy a na závěr roku k nám do protonového centra přichází Mikuláš. Na akcích si děti zatančí a zařádí se skupinou Diskotačení, která pro nás připravuje program a my jím tímto děkujeme za podporu. Dále děti mohou kreativně tvořit a pracovat s technologiemi zábavnou formou. Na každé akci tradičně nesmí chybět malování na obličej.